تشريفات و خدمات مجالس ملل

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

ابتدا بايد تعريفي از مبلمان اداري ارائه شود. معمولاً افراد با شنيدن نام مبلمان اداري به ياد مبل ها، صندلي ها و ميزهاي موجود در اداره جات مي افتند. البته مبلمان اداري شامل اين موارد مي شود اما علاوه بر اين ها شامل كليه ي لوازم مورد نياز در يك اداره اعم از كمدها، قفسه ها، پارتيشن بندي ها، ميزهاي كنفرانس و مواردي از اين دست مي گردد. در ادامه سعي مي شود تا با معرفي انواع گوناگون مبلمان اداري تصويري كلي از آن ها ارائه گردد و در نهايت پيشنهادهايي كليدي و جامع در خصوص انتخاب و خريد مبلمان اداري متناسب با نياز هر اداره و فضاي اداري طرح شود.

 

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

 

ابتدا نياز خود را بشناسيد

بايد دانست كه مبلمان هاي اداري به طور كلي به دو دسته ي كلاسيك و مدرن تقسيم مي شوند. مبلمان اداري كلاسيك همان طور كه از نامش پيداست از طرح هاي نسبتاً پيچيده و خاص كلاسيك پيروي مي كند. در حالي كه مبلمان اداري مدرن اغلب طراحي ساده دارد و از الگوها و اشكال خاصي در آن ها استفاده نمي شود. براي مثال در يك مبلمان اداري مدرن نمي توانيد اثري از نقوش منبت يا مانند آن پيدا كنيد. به اين دليل است كه پيشنهاد مي شود ابتدا نياز خود را شناسايي كنيد. اگر مراجعه كنندگان شما را اغلب افراد كهنسال و مسن تشكيل مي دهند مبلمان اداري كلاسيك مي تواند به ايجاد رابطه سازنده با آن ها كمك كند. اين در حالي است كه جوانان غالباً با طراحي هاي ساده و مدرن احساس راحتي بيش تري دارند. از سوي ديگر بايد توجه داشته باشيد كه مبلمان اداري كلاسيك فضاي بيش تري از محل كارتان را اشغال خواهد كرد و هم چنين نياز به صرف وقت و هزينه بيش تري براي نصب و استقرار آن خواهيد داشت. در عين حال بايد توجه داشته باشيد كه مبلمان هاي كلاسيك در مقايسه با نوع مدرن خود جاذبه بيش تري خواهند داشت و توجه مراجعين شما را به خود جلب خواهند كرد. در اين مورد باز هم اين سليقه شما خواهد بود كه نتيجه نهايي را مشخص مي كند. هم چنين اگر ظاهر محل كارتان برايتان اهميت دارد بايد حتماً از يك متخصص مشاوره بگيريد.

 

نقش صندلي در دكوراسيون:

صندلي ها در انواع بسيار متنوع و با كاربردهاي مختلفي ساخته مي شوند. به عنوان صاحب يك دفتر كاري بايد بدانيد كه صندلي خريداري شده براي هر شخص بايد متناسب با ويژگي هاي آن شخص باشد. براي مثال صندلي بانوان در مقايسه با صندلي آقايان بايد سبك تر و راحت تر باشد تا فشاري بر مهره هاي گردن و ستون فقرات وارد نشود و گردش خون خصوصاً هنگام نشستن در پاها به خوبي صورت گيرد. هم چنين براي بانوان باردار بايد صندلي هاي مخصوص به خود تدارك ديده شود. از سويي ممكن است بخواهيد صندلي هايي براي سالن انتظار مراجعين خود در نظر بگيريد. بايد بدانيد كه جنس اين صندلي ها بايد اغلب از فلز باشد تا ماندگاري و دوام بيش تري داشته باشند.

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

ميز مديريت در دكوراسيون:

ميز مدير از ديگر اجزاي مبلمان اداري به شمار مي رود كه بايد جلوه و پرستيژ خاصي براي مدير اداره ايجاد كند. لذا بايد در انتخاب آن علاوه بر جنس و كيفيت، به رنگ و طراحي آن هم توجه ويژه اي داشت.

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

ميز ساير كاركنان در دكوراسيون:

در ميان ساير كاركنان يك اداره، ميز منشي بايد ويژگي هاي خاصي داشته باشد. اين ميز به دليل قرارگيري وسايلي مانند پرينتر، اسكنر و... بايد عرض مناسبي داشته و به تعداد كافي قفسه و كشو براي قرار دادن فايل ها و پوشه هاي منشي در خود داشته باشد. ميز ساير كاركنان هم بايد متناسب با كار هريك و ترجيحاً با مشورت خودشان انتخاب و خريداري شود.

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

ميز كنفرانس:

ميز كنفرانس در اتاق كنفرانس و براي جلسات و گردهمايي هاي مختلف در يك اداره استفاده مي شود. ميزهاي كنفرانس در اشكال مختلفي از جمله مستطيلي، دايره اي، بيضي شكل، نعل اسبي و مانند آن ديده مي شود. براي انتخاب بهترين نوع ميز كنفرانس بايد به نياز خود توجه داشته باشيد و ترجيحاً از يك كارشناس كمك بخواهيد. ميزهاي بسيار بزرگ باعث دور شدن افراد از يكديگر در جلسات و در نهايت دشواري آن ها در ارتباط برقرار كردن خواهد شد. همچنين براي جلسات بسيار رسمي و مهم نبايد از ميزهاي خيلي كوچك استفاده كرد كه باعث ناراحتي افراد حاضر در جلسه شود.

معرفي و بررسي انواع مبلمان هاي اداري

 

پارتيشن بندي:

پارتيشن ها قطعاتي از جنس چوب، شيشه يا فلز هستند كه باعث جدا شدن قسمت هاي مختلف يك اداره از يكديگر مي شوند. بسته به سليقه و نياز خود مي توانيد از انواع مختلف آن ها استفاده كنيد. هرچند توصيه مي شود كه در اين مورد هم از مشورت با كاركنان و اعضاي مجموعه غافل نشويد. قيمت پارتيشن با توجه به جنس تغيير مي كند.

پارتيشن بندي


برچسب: مبلمان اداري ,قيمت ميزاداري ,مبلمان مدرن ,مبلمان كلاسيك،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۶:۰۱ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :