تشريفات و خدمات مجالس ملل

فاكتورهاي موثر در قيمت پارتيشن اداري

معمولاً پارتيشن هاي اداري با قيمت هاي مختلفي ارائه مي شوند، از روي قيمت پارتيشن اداري نمي توان كيفيت آن را تضمين كرد، اما در اغلب موارد قيمت اين كالا براساس جنس و مدل آن متغير است.

پارتيشن اداري چيست؟

پارتيشن اداري محصولي است كه به صورت سازه بوده و مي توان آن را جا به جا كرد. پارتيشن اداري قابليت ديوارهاي ثابت را دارد اما مي توان آن را به راحتي جدا كرد. پارتيشن هاي اداراي را بر مبناي كاربردشان در محيط اداره بر اساس فرم ها و قابليت هاي گوناگوني مي سازند. با طراحي پارتيشن اداري در محيط كار، فضايي به وجود خواهد آمد كه از طريق آن از تنش ها و مزاحمت هايي كه براي رفت و آمد هاي زياد ايجاد مي شد، دور خواهند ماند. بنابراين ابعاد و ارتفاع پارتيشن اداري از گزينه هاي مهمي است كه براي انتخاب پارتيشن اداري بايد به آن توجه بسيار شود.

طراحي پارتيشن اداري

يكي از نكات مهم ديگر براي طراحي پارتيشن اداري فرم به كار رفته مي باشد. گره چيني، منبت كاري و هنر هاي تزييني مي توانند نقش مهمي براي ايجاد فرم زيبا در طراحي پارتيشن اداري باشند. اگر يك قسمت از اداره مخصوص انجام كاري خاص باشد، با پارتيشن چوبي يا شيشه اي مي توان آن قسمت را جدا كرد.

پارتيشن اداري را مي توان براي تفكيك موقت يا دائمي قسمت هاي مختلف اداره به كاربرد. پارتيشن از موارد مهم در دكوراسيون محيط اداره خواهد بود. پارتيشن هاي اداري چون داراي طبقات و فرم هاي تو خالي هستند به خوبي نور را از خود عبور مي دهند. براي اين كه يك فضاي دكوراتيو در اداره به وجود آيد، مي توان روي پارتيشن اداري نور تعبيه كرد. پارتيشن اداري را مي توان از جنس هاي مختلف توليد كرد. اصلي ترين جنس به كار رفته در پارتيشن هاي اداري چوب مي باشد اما مي توان از تلفيق چوب يا ام دي اف و شيشه، چوب با آلومينيوم و فلزات ديگر نيز كمك گرفت.

قيمت پارتيشن اداري

معمولاً با توجه به كارايي، قيمت پارتيشن اداري بسيار مناسب مي باشد. اما بدون شك دليل عمده اي كه باعث مي شود كه در بسياري از ادارات از پارتيشن استفاده شود، ارزان بودن قيمت پارتيشن اداري نيست. اگر فقط قيمت پارتيشن اداري را مد نظر قرار دهيم بدون ترديد مجبور به صرف كردن هزينه هاي ديگر خواهيم بود تا كيفيت لازم را به دست آوريم. پارتيشن اداري داراي مزيت هاي بسياري است كه قيمت پارتيشن اداري تنها يكي از اين مزيت هاي استفاده از آن مي باشد.

سوال مهمي كه وجود دارد اين است كه اگر قيمت پارتيشن اداري كم باشد، كيفيت لازم را خواهد داشت يا نه؟

ممكن است بسياري از شركت هايي كه كار پارتيشن بندي ادارات را انجام مي دهند از جنس ارزان و بي كيفيت براي كار خود استفاده كنند. اما اين دليل نمي شود كه قيمت پارتيشن اداري اگر كم باشد، آن جنس و كيفيت لازم را نخواهد داشت. در تعيين قيمت پارتيشن اداري فاكتورهاي مختلفي وجود دارد.

بسياري از شركت ها هستند كه با عرضه پارتيشن ارزان اداري به كيفيت كار توجه زيادي دارند و همواره كيفيت را بر قيمت پارتيشن اداري ارجع مي دانند. بنابراين اين شركت ها با ارائه كيفيت بالا، قيمت پارتيشن اداري را بسيار مناسب در نظر مي گيرند.

پارتيشن اداري به دليل اينكه در ادارات رفت و آمد بسيار زياد است بايد از دوام تجاري برخوردار باشد. اگر در ساخت پارتيشن اداري به كيفيت محصول توجه نشود، مشتري مجددا مجبور به هزينه كردن براي جنس با كيفيت خواهد بود.

آيا كيفيت پارتيشن اداري روي راندمان كاري در ادارات تأثير گذار خواهد بود؟

اگر پارتيشن اداري به خوبي طراحي شده باشد و دكوراسيون اداراي داراي جذابيت باشند، اثرات مثبت فراوان در راندمان كاري خواهد داشت. تجربه ثابت كرده است كه تأثيرات محيطي روي عملكرد و كارايي فردي مفيد واقع خواهدشد. بنابراين در انتخاب رنگ و فرم و جنس پارتيشن انتخاب شده بايد به خوبي دقت شود. با انتخاب درست پارتيشن اداري كارمندان رضايت شغلي بيشتري خواهند داشت و كارايي فردي افزايش پيدا خواهد كرد.

فاكتور هاي موثر در قيمت پارتيشن اداري
موارد مختلفي سبب رقم خوردن قيمت پارتيشن اداري خواهند شد. در اين ميان برخي از فاكتورهاي مهم براي قيمت پارتيشن اداري متريال مصرفي، هزينه هاي پرسنلي و سانتي متر انجام شده هستند. شركت هاي مهمي وجود دارند كه كار ساخت پارتيشن اداري را با كمترين حاشيه سود انجام مي دهند. در اين شركت ها با وارد كردن متريال وارداتي در حجم انبوه ،قيمت پارتيشن اداري را بسيار مناسب ارائه مي دهند.  در برخي از كار خانه ها  قيمت پارتيشن اداري مطابق با پك كلي و ابعاده متر بر يك حساب مي شود. بنابراين ابعادي كه كمتر از يك متر باشند، به صورت يك متر حساب شده كه اين در نهايت روي قيمت پارتيشن اداري تاثير بسيار خواهد گذاشت و محصول تقريبا15 درصد افزايش قيمت خواهد داشت. برخي از شركت ها هنگام نصب پارتيشن اداري هزينه درب ها را بر مبناي قيمت پارتيشن محاسبه خواهند كرد.

قيمت پارتيشن اداري و كيفيت آنممكن است پايين بودن قيمت پارتيشن اداري تضميني براي برآورده كردن نياز ها نباشد. لذا ارزش معماري هر محصولي لازم است كه در قيمت پارتيشن اداري نقش تعيين كننده داشته باشد. بنابراين دو محصولي كه قابليت هاي فني مختلفي داشته باشند را نمي توان بر اساس قيمت پارتيشن اداري با يكديگر مقايسه كرد.
براي طراحي پارتيشن اداري لازم است كه روي استاندارد هاي ارتباطي، دكوراتيو، معماري و كاربرد به خوبي دقت شود. زيرا افرادي كه در اين محيط هستند خواستار استاندارهاي لازم مي باشند. همانطور كه همه مي دانند محيط كاري مختص به كارمندان مي باشد و كارفرما بايد محيط قابل قبولي را براي آنها فراهم كند. اگر پارتيشن اداري به خوبي انتخاب نشود و استاندارد هاي لازم را نداشته باشد، براي شركت و اداره مشكلاتي را به وجود خواهد آورد و كاربري كه مد نظر بود، حاصل نخواهد شد. بنابراين انتخاب محصول استاندارد و پارتيشن اداري با قيمت مناسب ،محيطي استاندارد و ايده آل را فراهم مي كند.


برچسب: پارتيش اداري ,پارتيشن شيشه اي ,پارتيشن تك جداره ,پارتيشن دوجداره،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۵:۱۷ توسط:admin موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :