تشريفات و خدمات مجالس ملل

خريد لباس عروس

تشريفات عروسي هميشه پر از جزئيات است و آنقدر نكات ريز دارد كه گاهي عروس و دامادها ترجيح مي دهند، برگزاري مراسم عروسي شان را به يك مركز خدمات مجالس بسپارند. يكي از اين جزئيات خريد و انتخاب لباس عروس است كه نكات ريزي دارند كه در اين مقاله شما را با آنها آشنا مي‌كنيم. 

 

لباس عروس را كي بخريم

قبل از انتخاب لباس عروس از خودتان چند سوال منطقي بپرسيد: عروسي در چه فصلي قرار است برگزار شود و در چه فضايي باغ عروسي است يا تالار عروسي . پاسخي كه به هر كدام از اين سوالات مي‌دهيد به انتخاب مناسب‌تان براي برگزاري هر چه بهتر تشريفات مجالس كمك خواهد كرد مثلا اگر جشن در باغ برگزار مي‌شود بهتر است از لباس عروس‌هاي اصطلاحا مخمل‌نما استفاده كنيد يا اگر يك سالن كوچك ميزبان جشن شماست، بهتر است مدل‌هايي با دامن‌هاي مواج را انتخاب كنيد تا شكوه لباس‌تان كوچك بودن فضا را خنثي كند. اگر قصد داريد لباس مورد نظرتان را به خياط بدهيد بهتر است هرچه سريع‌تر اقدام كنيد چون دوختن يك لباس عروس معمولا زماني بين 4 تا 6 ماه به طول مي انجامد. همچنين در كنار اين مسئله به خريد دسته گل عروس هم توجه داشته باشيد. 

 

مزون‌ لباس عروس

مزون لباس عروس معمولا شما را به داخل اتاق لباس‌ها راهنمايي مي‌كنند. به ياد داشته باشيد در روز بازديد از مزون، عكس مدل‌هايي كه دوست داريد را همراه خود ببريد و به فروشنده نشان دهيد. او تعدادي لباس را برايتان خواهد آورد. قبل از پوشيدن‌شان خوب نگاه كنيد و اگر دوست نداشتيد از چرخه انتخاب‌ها حذف خواهند شد. اگر به فروشنده مزون اطمينان داريد از او هم نظر بخواهيد.


برچسب: مراسم عروسي,تشريفات عروسي,تشريفات مجالس،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۴۱:۰۹ توسط:admin موضوع:

كيك عروسي

همانطور كه مي دانيد يكي از مهمترين نكات برگزاري مجالس عروسي و خدمات مجالس ، تهيه و تدارك كيك عروسي است. نكاتي كه در زير مي آيد خلاصه اي است از يكي از مقالات سايت ما تحت عنوان: راهنماي تهيه كيك عروسي . اگر مي‌خواهيد براي عروسي‌تان يك كيك عروسي خوشگل و خوشمزه سفارش دهيد بهتر است قبل از رفتن به قنادي‌هاي مشهور و نگاه انداختن به آلبوم آنها اول به اين چند نكته توجه داشته باشيد.

 
 

1) به شكل كيك فكر كنيد

هيچ قانوني نمي‌گويد كه كيك عروسي حتما بايد گرد و سفيد باشد مي‌توانيد شكل و رنگ كيك را با ساير قسمت هاي جشن‌تان هماهنگ كنيد حتي باغ عروسي . به طور مثال اگر ميزهاي‌تان گرد‌ هستند يا تزيينات شما در طيف‌هاي آبي انتخاب شده‌‌اند مي‌توانيد كيكي در تضاد با ساير موارد مثلا مربع با خامه و گل‌هاي صورتي و روبان سرخابي انتخاب كنيد.

2)  با اصول اوليه تزيين كيك عروسي آشنا شويد.

كيك‌ عروسي به طور سنتي گرد است اما شما مي‌توانيد انواع مربع، مستطيل، بيضي يا هر نوع شكل مورد علاقه خود را به قناد سفارش دهيد. تزيين روي كيك مي‌تواند تنها به وسيله خامه و انواع خميرها باشد يا به كمك گل و روبان هايي به رنگ هاي مورد علاقه تزيين شود. داخل كيك هم مي‌تواند شكلاتي، خامه‌اي، ميوه‌اي، مربايي يا آجيلي باشد.

 

 

 

 

بهتر است مسئوليت تحويل كيك و رساندن آن به محل جشن را نه برعهده آقا داماد باشد، نه با استفاده از ماشين عروس صورت بگيرد، نه آن را به پدرهاي‌تان يا پسرهاي آماده به خدمت فاميل بسپاريد چرا كه ذره‌اي درنگ يا بي‌تجربگي سبب واژگوني كيك و خراب شدن دكور آن مي‌شود، بنابراين بهتر است براي حمل كيك عروسي با تشريفات عروسي خود هماهنگ كنيد به علاوه بهتر است كيك توسط خودرويي مجهز به يخچال به محل جشن برسد تا خامه‌هاي آن آب نشوند.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۷:۵۷ توسط:admin موضوع:

انتخاب كفش عروس

خيلي از عروس خانم ها آنقدر سرگرم سفارش لباس عروسي، پيدا كردن آتليه و آرايشگاه و البته تدارك جهيزيه مي شوند كه خريد كفش عروسي را به روزهاي آخر موكول مي كنند غافل از اينكه انتخاب كفش با عجله و بدون دقت، مي تواند دردسر ساز شود و در روز عروسي ناراحتي هايي زيادي را براي عروس خانوم به بار بياورد. هيچ چيز بدتر از اين نيست كه با انتخاب كفشي نامناسب، در روز عروسي تان به سختي راه برويد و شب كه به خانه مي رسيد پاهايتان دردناك و تاول زده باشد. بنابراين مي توانيد با خواندن مقاله راهنماي انتخاب بهترين كفش عروس از نكات مهم در اين زمينه آگاه شويد:

 

 

 

چهار نكته مهم براي خريد كفش عروس:

  1. به راحتي كفش عروس توجه كنيد

در روز عروسي از اواسط صبح تا آخرشب كفش ها در پاهاي شما هستند. در آتليه و هنگام عكاسي بايد ساعت هاي زيادي را بايستيد و مدام ژست هاي مختلفي را اجرا كنيد. هنگام جشن عروسي هم كه نمي توانيد يك جا بنشينيد. شب عروسي تان است و بايد حسابي جنب و جوش داشته باشيد. به همين دليل راحتي كفش اولين نكته ايست كه جدا از زيبايي، بايد به آن توجه كنيد. يك كفش ناراحت آنقدر شما را عذاب مي دهد كه شايد دلتان بخواهد وسط جشن آن را از پاهايتان در بياوريد.پس به راحتي كفش بيش توجه كنيد.

  1. 2) دنبال كفش هاي ارزان نرويد

انگليسي ها مي گويند ما هنوز آنقدر ثروتمند نشديم كه جنس ارزان بخريم. پس هنگام خريد كفش عروسي اين ضرب المثل ها را آويزه گوش تان كنيد.كفش هاي خوب قيمت بالايي دارند. گاهي لازم است براي خريدشان 150 تا 200 هزار تومان هزينه كنيد. به اين فكر نباشيد كه چون قرار است يك شب كفش را بپوشيد، بايد كفش ارزان قيمتي بخريد. اگر از چند ماه قبل از عروسي در فكر كفش باشيد، شايد بتوانيد در حراجي هاي آخر فصل برندهاي معروف كفش خوبي را با قيمت ارزان تر پيدا كنيد.

-كفش لژ دار بخريد

لباس هاي عروسي به قدري بلند هستند كه در شب عروسي كمتر كسي كفش شما را مي بيند. حتي وقتي هم كه نشسته هستيد انگشتان پاي شما به سختي ديده مي شوند، چه برسد به اينكه كسي بخواهد زيبايي يا زشتي كفش شما را تشخيص دهد. كنجكاو ترين فاميل ها هم به سادگي نمي توانند مدل كفش شما را ببينند. بنابراين به فكر خريد كفشي ساده و راحت باشيد. اگر داماد قد بلند است و شما قد كوتاهي داريد، بهتر است به دنبال كفش هاي پاشنه بلندي باشيد كه لژ يكسره دارند. اين كفش ها نسبتا راحت تر هستند.

4- پاشنه را متناسب با قد لباس انتخاب كنيد

بهترين كار اين است كه تا قبل از خريد لباس عروسي و تشريفات مجالس ، كفش تان را آماده داشته باشيد و قد لباس را متناسب با اندازه پاشنه هاي كفش كوتاه كنيد. اگر پاشنه لباس شما با قد لباس هماهنگي نداشته باشد ممكن است لباس كوتاه تر از معمول به نظر بيايد يا دنباله به خوبي روي زمين كشيده نشود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره برگزاري خدمات مجالس و برگزاري مجالس عروسي به وبسايت تشريفات عروسي ملل مراجعه كنيد.

www.melalceremony.com


برچسب: خدمات مجالس,تشريفات عروسي,مراسم عروسي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۷:۰۵ توسط:admin موضوع: